Zima logo

Lidé v projektu

Zde najdete informace o lidech, kteří na projektu ZIMA
spolupracují.

www
Lenka Dusilová Lenka Dusilová - zpěv

www
Kamil Střihavka Kamil Střihavka - zpěv

www
Stanislav Jelínek - solová kytara

Kytarista, skladatel, aranžér, na české hudební scéně působí od r.1983 a od té doby spolupracuje s předními interprety a osobnostmi rockové i populární hudby (Pražský Výběr, Michal Pavlíček, Dan Bárta, Lucie Bílá, Jan Sahara Hedl, Iveta Bartošová, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Jiří Korn, Peter Dvorský, Karel Gott, …) Muzikály Jesus Christ Superstar, Hair, Evita a Cats.
Jiří Veselý Jiří Veselý - baskytara

Jazz Q, Framus 5, Stromboli, Big Heads, BSP, ETC Vladimír Mišík, Marsyas, Žlutý pes
Jan Jakubec Jan Jakubec

Leaders Kamila Střihavky, Radůza, Karakum
Jiří Zelenka Jiří Zelenka – bicí

České srdce, BSP, Big Heads, ETC Vladimír Mišík, Žlutý pes
Štěpán Smetáček Štepán Smetácek

N.O.D./New Orchestra Of Dreams, Krausberry, James Harries a další
Michal Daněk Michal Daněk

Michal Pavlíček trio, B.S.P., Kapela Davida Krause, Ochepovsky Project, Zorba že ja Buddha, Masový Hrach, Lešek Semelka a SLS, Vitacit, Kreyson, Rock Opera Praha.
 
Jan Wild – instrumentace symfonického orchestru

Je učitelem na Konzervatoři a vyšší odborné škole Jaroslava Ježka a současně pracuje jako vědecký pracovník na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Skladatelsky se věnuje komorní hudbě (Hříčka pro tři flétny, Sonátová fuga pro klavír, Sonáta pro violoncello a klavír, Fantazie a toccata pro varhany) a symfonické (Sto roků samoty, Slovanský slunovrat, Romance pro smyčce, Koncert pro violoncello a orchestr).
 
Miloš Bok – dirigent

Narozen 1968, vystudoval konzervatoř v Praze obor klavír a dirigent. Je respektovaným umělcem a hudebním organizátorem. Působí především na poli chrámové hudby, kde svými kopozicemi dosáhl úspěchu. Jeho díla byla uvedena v Rudolfinu, Státní opeře, Českém rozhlasu, v České televizi a v newyorské Carnegie-hall.
www
Moravská filharmonie

pod taktovkou Miloše Boka v Mozartově sále v Olomouci
 
Adam Klemens – dirigent

Je jedním z předních studiových dirigentů pro nahrávání filmové a scénické hudby, vyhledávaným orchestrátorem a aranžérem (mj. spolupráce na filmech Tmavomodrý svět [hudba O. Soukup - Český lev za hudbu 2001], Musíme si pomáhat [A. Březina], Z pekla štěstí [ K. Svoboda], ], TV seriál pro BBC The Scarlet Pimpernel [M. Pavlíček], muzikálech Monte Cristo, Dracula a Noc na Karlštejně [K. Svoboda].) Dirigoval nahrávky hudby k desítkám dalších filmů a televizních inscenací.

Trvale spolupracuje s Filmovým hudebním studiem Barrandov (Studio Smečky), s produkcemi z USA, Francie, Velké Británie, Dánska, Nizozemí ad. Za své kompozice získal ocenění ve skladatelských soutěžích (Generace 89, 91, Cena Ministerstva kultury ČR v roce 1990). Pro Floridskou státní univerzitu v Tallahassee (USA) vytvořil v roce skladbu Windy Music pro symfonický dechový orchestr. Adam Klemens je pedagogem Pražské konzervatoře.
www
FILMharmonic Orchestra

pod taktovkou Adama Klemense v Rudolfinu v Praze
 
Štěpán Britvík – sbormistr ( Jarmila Miháliková, Olga Velická, Věra Žemberi…)

Studoval klarinet a dirigování na Pražské konzervatoři. Jako sbormistr spolupracoval na uvedení: Prokofjevovy kantáty “Alexandr Něvskij” s dirigentem A. Borejkem a Drážďanskou filharmonií, Mahlerovy II. symfonie s dirigentem J. Levinem na festivalu ve Verbier, 2004, Bachově mši H-moll v Marseille, “Requiem” , zkomponované arménským skladatelem žijícím ve Švýcarsku, Haigem Vartanem, Koncertantní symfonii W.A.Mozarta a mši Sancti Bernadeti J. Haydna s Janáčkovým komorním orchestrem a Komorním sborem Českého rozhlasu v Paříži, Haydnove Nelsomesse a Dvořákově Mši D – dur v Montreale na Sicílii, “Es werde Licht” českého skladatele Petra Ebena. Tuto skladbu provedl na festivalu duchovní hudby v německém městě Schwabisch Gmund. Úzce spolupracuje s Pražským filharmonickým orchestrem, Musici di Praga, Komorním orchestrem Národního divadla a se sborem Santa Cecilia v Římě.
 
Milan Puklický – hudební režie

Hudební režisér Českého rozhlasu. Spolupracuje s významnými symfonickými tělesy a dirigenty u nás a v zahraničí. V oblasti symfonické hudby je ceněnou osobností.
www
Aleš Dvořák – zvuková režie

Spolupráce s Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Symfonický orchestr hl. m. Prahy, F.O.K., Dechové kvinteto Afflatus, Hawthorne Quartet Boston a mnozí další. V roce 2000 nominace na cenu GRAMMY v kategoriích nejlepší zvuk a nejlepší symfonická nahrávka . V rámci každoroční dlouholeté spolupráce s celosvětovou vydavatelskou a distribuční firmou Master Musicians Collection (USA) natočil více než 40 CD americké soudobé komorní i symfonické hudby.

Realizované nahrávky: Compositions of Hikaru Hayashi - J.Pazdera ( housle ), Y. Shimura ( piano ), J. D. Zelenka - Responsoria - Boni Pueri & Musica Florea, J. Bach - Die Orgel der Peterskirche Bruchsal - Andreas Schroeder, Bach, Ligeti, Couperin - Konstruktion D estruktion - B. M. Willi (cembalo), Vánoce s Boni Pueri - K. Gott, L. Bílá, P. Šporcl, J. Tůma, K. Englichová a Boni Pueri, J. Suk, D. Post - Smyčcové kvartety - Hawthorne String Quartett Boston, Týn Church Organ - Peter van Dijk (první nahrávka po celkové rekonstrukci varhan, oceněno francouzským odborným časopisem “Diapason”)
www
Pavel Větrovec – mixing a mastering

Restaurátor a zachránce nevratných chyb, dvorní zvukový mistr Dana Bárty & Illustratosphere , Monkey Bussines, J.A.R., -123 minut, Sexy Dancers, Crashing Bliss a dalších
 
Jan Mimra - samplery

www
Čenda Kotzmann a Ivan Zbíral – zvukoví technici Rudolfinum

Spoluráce na zvuku k: Hitler: The Rise of Evil, Assault on precinct 13, Open Range, Warriors of Heaven and Earth, Butterfy Effect, Doktor Zhivago, Brothers in Arms "Earned in Blood" atd.
www
Petr Pýcha – kontraktor

Spolupráce na hudbě k: If I had you, Human Trafficking, Brothers in Arms "Earned in Blood", KILLING JOKE: Hossanas from the Basements of Hell, Seven Wonders, Suite for Choir and Symphony Orchestra, Brothers in Arms (Road to Hill 30), Viktor Ullmann: Symphonies Nos. 1 and 2, Zikmund Schul: Duo for Violine and Viola, The Rise of Evil
 
Vít Peřina – autor filmové povídky

Vít Peřina (1978)
Narozen v Liberci, absolvoval filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obory film a český jazyk a literatura.
Roku 2003 nastoupil do Naivního divadla Liberec, kde se coby dramaturg podílel na vzniku cca desítky inscenací. Je rovněž autorem dramatizace Sakiho povídek Léčba neklidem (2004), hry Písmenková polívka (pod pseudonymem Jan Bolek), za který získal Cenu primátora města Liberce na mezinárodním festivalu Mateřinka 05 a dalších textů, inscenovaných v Naivním divadle Liberec. Pro Divadlo ALFA Plzeň napsal pohádku O bílé lani (2006) na motivy předlohy Jamese Thurbera. Publikuje v internetovém filmovém měsíčníku Fantom.
www
Martin Rom - web Martin Rom

Autor webových stránek (programování a design).
www
Jiří Reiner – dokumentární film o projektu, kamera, střih, režie

Kompletní technická a umělecká realizace projektu prezentace Prahy v japonském Aichi v rámci světové výstavy EXPO 2005 Vzkazy AICHI PRAHA - PRAHA AICHI formou telemostu. Dále dokumenty: amerického hudebního tělesa SANTA BARBARA CH.S. a NEW JERSEY CH.S., japonského divadla KYOGEN na pražské DAMU, Berounsko I. - Mezi skalami a řekou - film získal 2. cenu na mezinárodním festivalu tour film, TANEC 92 - výtvarný dokument z mezinárodního festivalu moderního tance a pohybového divadla. Videoclipy: Život je jen náhoda - Dan Bárta a Die Elektrische Elefant, Back in the castle - Bára Basiková a Stromboli, pilotní video k muzikálu Hamlet Janka Ledeckého …
www
Ota Neužil a Jakub Vedral - fotografové dokumentu a bookletu

 
Martina Heřmánková - vizážistka

Spolupracuje s fotografy a s modní návrhářkou Jano Bergu pro její přehlídky. Je osobní vizážistkou pro francouzký butik Le Chaton. Miss České republiky a Miss Aerobic ČR. Finále soutěže makeup Awards 2004, Mistrovství vizážistů ČR, Finále Visage game Bomton Cup 2005
 
Pavel Vinduška Pavel Vinduška – hudba, text a aranž

          © Zima-Production s.r.o. Všechna práva vyhrazena Novinky | O projektu | Ukázky | Lidé v projektu | Kontakt          
Střihavka, Kamil Sřijhavka, Kamil Sřijhavka v projektu Zima, Kamil Sřijhavka - projekt Zima - zpěv, Dusilová, Lenka Dusilová, Lenka Dusilová v projektu Zima, Lenka Dusilová - projekt Zima - zpěv